PROGRAMINI SEÇ: HERBALİFE DİYETİ

Hızlı ve kolay kilo vermek isteyenlerin diyet tercihleri genelde hazır diyetler oluyor. Yani işte Isagenix, Shakeology gibi diyetler. Yemeklerin hazırlanması çok kolay ve pratik. Ayrıca hızlı kilo -yani aslında su- kaybını da sağlıyor. En azından kısa vadede beklenileni karşılıyor. O yüzden de ilgi görüyor. Uzun vadede verdiğiniz kiloları fazlasıyla geri alıyorsunuz ve sağlığınız ciddi anlamda bozulabiliyor, ama olsun. Bugün o kolaya kaçan diyetlerden biri konuğum. Aslında hepiniz duymuşsunuzdur; çünkü hem her yerde reklamları var hem de yerel örgütlenmesi oldukça kuvvetli. Yazımız başlasın o zaman.

 

Herbalife, beslenme takviyeleri ve kişisel bakım ürünleri satan çok yönlü bir ticaret şirketi. Dünya çapında 90 ülkede faaliyetlerini devam ettiriyor. Ünlü insanların reklamlarında oynaması ile adını daha geniş kitlelere duyurdu. Bu diyet de onların diyeti, yani Herbalife diyeti. Herbalife diyetine başlamak için birkaç adımı tamamlamanız gerekiyor. Birincisi Herbalife ürün distribütörü ile iletişime geçmeniz gerekiyor ki seçeceğiniz programa uygun ürünleri alabilesiniz. Bunu doğrudan Herbalife’ın sitesinden yapabileceğiniz gibi bildiğiniz bir bağımsız Herbalife ürün distribütörüne kişisel olarak ulaşarak da yapabilirsiniz. İkinci adım olarak ise kilo vermek için uygulayacağınız programı seçmelisiniz. Toplam üç tane program var. Bunlar;

Quickstart Programı: Bu program öğün yerine geçebilecek karışımları, çay olarak tüketeceğiniz tozları ve multivitamin/mineral, metabolizma hızlandırıcı suplementleri içeriyor.

Advanced Program: Program Quickstart Programı’ndaki her şeyi içermekle birlikte ekstra iki suplement daha içeriyor. Bu suplementler enerjiyi arttırmaya ve sıvı tutulumunu yani ödemi azaltmaya yarıyor.

Ultimate Program: Bu seçenek de Advanced Program’ını kapsıyor ve ek olarak kan şekerini dengeleyen ve sindirime yardımcı olan iki tane suplement daha veriyor.

Bu programların fiyatları kabaca 150 ile 275 dolar arasında değişiyor. Programı seçtikten sonra da ürünlerinizle birlikte diyete başlayabilirsiniz. Bu diyette herhangi bir kısıtlama yok ya da ne kadar süre uygulayacağınıza dair bir bilgi yok. Ama ne kadar hızlı tüketirseniz ürünleri tekrar almak zorunda kalırsınız.

 

Programlarda ürünleri ne zaman tüketeceğinize kendiniz karar verdiğiniz için size kısıtlı bir özgürlük sağlıyor bu diyet. Bir de ürünlerinin hazırlanması çok kolay. Ama bunlara karşılık çok pahalı olabiliyor ve gerekli her besin ögesini içermediği için sağlığınızı da bozabilir uzun vadede. Kısa vadede hızlı kilo kaybettiriyor kabul ediyorum, ama çok sağlıklı olduğunu söyleyemem.  Bu arada vegan ve soya bazlı seçenekler de mevcut.

Kaynaklarım:

1)https://www.healthline.com/nutrition/herbalife-review

2)http://health.herbalife.com/a-balanced-diet